KAPSZTAD MIASTO SŁOŃCA
KLUB PODRÓŻNIKA

Good Hope/ Przylądek Dobrej Nadzieji

Część Table Mountain National Park, który rozciąga się od Signal Hill na północy aż do Cape Point na południu, Przylądek Dobrej Nadziei nie południowym krańca Afryki, mimo leżącego na południowo-zachodnim narożniku Cape Peninsula , tylko trochę na południe od Cape Point na rogu południowo-wschodnim.

Cape Agulhas, około 150 km na południowy wschód stąd, posiada ten tytuł zamiast.Przylądek Dobrej Nadziei, jednak pozostaje znaczny cypel w tym sensie, że stąd podróżuje się bardziej na wschód niż na południe, i nie jest trudno wyobrazić sobie, że zaokrąglenie przylądka w 1488 roku było wielkim osiągnięciem.

 Wynika z tego,że  Przylądek Dobrej Nadziei jest jednym z dwóch światowej sławy zabytków na terenie Mountain National Park, drugim jest Table Mountain. Te dwie znane atrakcje przyciągają tysiące turystów do Kapsztadu

Table Mountain National Park oferuje światowe uznanie dla swojej bogatej, zróżnicowanej fauny i zupełnie wyjątkowej flory. Jest to jedyne miejsce na naszej planecie, gdzie w zasadzie w aglomeracji Kapsztadu, odnajdziecie taką niesamowitą mieszankę bogactwa różnorodności biologicznej i niesamowite piękno natury.

Większość odwiedzających CKapsztad uważa iż wycieczka do PrzylądkuDobrej Nadziei i Cape Point (czubek Półwyspu Cape) jako obowiązkowe. W tej  części parku znajdziecie, ponad 250 gatunków ptaków, złotówki, pawiany i zebry. Istnieją liczne miejsca piknikowe, ścieżki, na której można wybrać się na piechotę lub rowerem górskim oraz baseny pływowe na niemal odizolowanych plażach.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW